Родовід. Вступ

Генеалогія зі смаком ІТ ;)

На початку 2021 дізнався про існування архівних документів щодо “своїх” сіл (Семенівка, Великі Нізгурці та Іванківці - схід від Бердичева), до того ж онлайн, і на 2 роки занурився в розкопки свого родоводу.

В процесі постійно ловив когнітивний дисонанс – між рядків метрик/сповідок/інвентарів читалася зовсім не традиційна історія, яку ми знаємо з підручників.
Це для мене не новина – давно знайомий з роботами альтернативних істориків, які досить детально і логічно доводять численні фальсифікації офіційної історії.
Історії, яка не є точною наукою, бо всі факти історики пояснюють заднім розумом з потрібного їм ракурсу:

“быть профессиональным историком – это все равно, что сожительствовать с глухонемой деревенской дурочкой. Можно все что угодно сельчанам про свои сексуальные похождения рассказывать, какой ты мощный бык Апис – твоя бедная наука-история, дурочка-истина, все равно ничего не подтвердит и не опровергнет. Только будет мычать, пускать слюни и таращить глаза. Документов у нее нету. На этой дельте между фактом и интерпретацией, собственно, историки и имеют свой быстрорастворимый суп на потребу дня..”(с)Горькій Лук

Іншим недоліком історії з підручників – є їх фрагментованість, узагальненість та усередненість. А душа хоче послідовності і історичної достовірності в питаннях, що стосуються своґх предків..

Тож тут будуть мої спостереження щодо історії краю – Бердичівщини, а точніше прилеглих зі сходу до міста сіл: Семенівки, Іванковець, Великих Нізгурець.
Колись, можливо, додасться і Кукільня – одна з гілочок моїх прапра веде туди..

Намагатимусь лаконічно та послідовно подати історію цих сіл і, навіть, окремих родин, яку вдалось побачити в архівних першоджерелах..

Нахіба?

Для чого мені це потрібно?
0. бо можу
1. бо перегорів тягнути це самотужки
2. ділюся-хвалюся результатами в сподіванні передати естафету в надійні руки..
3. чи відшукати інтерес/підтримку продовжувати цю цікаву, але ресурсозатратну справу..
4. на хліб це не намастиш, але знання власної історії - це основа наших сьогоднішніх перемог і поразок..
5. принаймні зберу до купи свої думки та історичні факти, що стосуються батьківщини..

Що буде?

Будуть розглянуті:
Історичний період: друга половина 18ст – початок 20ст. Більш старих джерел не траплялося, більш нові архіви ще приховують
Бердичівщина – загальна інформація по історії краю. Лише загальні моменти, що стосуватимуться “моїх” сіл загалом. Та й пізно мені тягатися з Анатолієм Горобчуком та іншими краєзнавцями з роками досліджень “Бердичева і околиць” за спиною. А от в ніші сіл є вакансії ;)

Семенівка, Іванківці та Великі Низгірці-Нізгурці – тут опишу відомі мені джерела інформації, що зробив сам, на що сподіваюсь від наступників, і, звичайно, знайдуться історії сіл на основі доступних джерел інформації та історії родин (здебільшого з моїх коренів), інші цікавинки..

Загальна інформація – цікаві факти з життя тих часів, досвід оптимізації роботи з інформацією..

Будуть фб-групи для обговорення матеріалів по селам: Семенівка, Іванківці, В.Низгірці..

Чого не буде?

Не буде виконання бажань “а напиши про Васін/Колін/Петін рід” і тому подібне.
Час – коштовний і дефіцитний ресурс. Як і мотивація..
Буде взаємовигідний обмін..
Я, принаймні, почав віддавати:
- Список джерел, з якими я працював..
- оптимальний процес дослідження власного родоводу..
- послідовну та змістовну подачу відомої мені історії краю/сіл..
- цікаві факти та логічну їх трактовку щодо життя предків..

Програма “Максимум”

- Детально розписати історію сіл, в які часи чим жили і займалися наші предки..
- зібрати список історичних джерел стосовно кожного з сіл, індексувати їх, обробити-проаналізувати..
- як результат, отримати хронологію та факти з життя кожної людини/родини – точніше, перетворити цей фактаж в лаконічну та цікаву розповідь..
- можливо, колись діло дійде і до генерації з цього матеріалу персональних Родинних книг. Чому б і ні?

Тож знайомимся з матеріалами, змістовно та конструктивно обговорюємо (словами, складеними в речення, без тупих піктограм і гіфок), спільними зусиллями розширюємо свої пізнання про життя наших предків..